„MIŁOSIERDZIE BOŻE WYŚPIEWAĆ CHCĘ”

Dnia 9 listopada w Kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odbył się 7 Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej "MIŁOSIERDZIE BOŻE WYSPIEWAĆ CHCĘ", pod patronatem ks. bp dr Andrzeja Jeża. Przesłuchanych zostało ponad 40 solistów oraz 16 zespołów. Nasze przedszkole reprezentowała Milenka Wąż , której serdecznie gratulujemy odwagi oraz pięknego wykonania pieśni pt. ,,Powiedz ludziom, że kocham ich". Milenka otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową. Życzymy dalszych sukcesów wokalnych !

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Przedszkolaki z zaangażowaniem przygotowywały się do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zajęciach uczyły się hymnu państwowego oraz piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej. Wykonywały też wiele ciekawych prac plastycznych związanych z tematem. Każdy przedszkolak zrobił dla siebie biało-czerwoną flagę.

Dzieci uczestniczyły również w prelekcji pod tytułem "POLSKA - MOJA OJCZYZNA". Zebrani wysłuchali prezentacji o symbolach narodowych, dowiedzieli się jakie miasta były stolicami Polski, poznali zwierzęta występujące w naszym kraju oraz zabytki polskich miast. Po spotkaniu odbyła się sesja zdjęciowa, podczas której chłopcy dumnie przebierali się za żołnierzy, a dziewczynki za sanitariuszki.

W piątek 9 listopada wszyscy wyglądali odświętnie i uroczyście. Dzieci śpiewały poznane piosenki, tańczyły do różnych polskich utworów muzycznych, nie zabrakło też zabawy przy piosence  "Jestem Polką i Polakiem". Wszyscy świetnie zdali "mały egzamin wiedzy o naszej ojczyźnie", a nagrodą były piękne, kolorowe dyplomy. O godzinie 11.11 dzieci dumnie odśpiewały hymn Polski dołączając w ten sposób do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu we wspólnym śpiewaniu polskiego hymnu.

W budynku przedszkola został zorganizowany Pokaz Mody Patriotycznej. Mali modele i modelki zaprezentowali stroje na różne okazje, oczywiście w barwach narodowych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.