CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Edukacja antytytoniowa jest ważnym elementem wychowania zdrowotnego, już od najmłodszych lat. Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło więc do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt. ,,Czyste powietrze wokół nas”, przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.

Program realizowany był w grupach dzieci starszych ,,Misie” i ,,Wesołe Skrzaty”. Dzięki cyklowi zajęć edukacyjnych przedszkolaki z bohaterem programu - Smokiem Dinkiem poznały różne źródła dymu oraz dowiedziały się w jakiś sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy palą przy nich dorośli. Na zakończenie dzieci wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez koordynatora programu – nauczycielkę Bożenę Szwajkosz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Trzy prace z naszego przedszkola wezmą udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,Oddycham zdrowo”. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za włączenie się w realizację programu, udział w konkursie i wykonanie pięknych prac plastycznych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !