DOM CHLEBA

Nasze przedszkolaki odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Dom Chleba" w Gruszowie Wielkim. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Od ziarenka do bochenka”. Zajęcia miały na celu przybliżenie poszczególnych etapów powstawania chleba oraz kształtowanie postawy poszanowania  tradycji lokalnych. Na początku spotkania właścicielka gospodarstwa  zaprezentowała dawne narzędzia, maszyny rolnicze, piec i naczynia do pieczenia chleba . Następnie wszyscy z uwagą obserwowali mielenie ziaren zbóż w żarnach i powstawanie mąki. Jednak najwięcej radości dało dzieciom formowanie własnych chlebków i przygotowanie ich do pieczenia.

W czasie gdy piekło się pieczywo dzieci udały się na plac zabaw, gdzie wszyscy spędzili przyjemnie czas. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pyszny, własnoręcznie przygotowany chlebek !