DZIEŃ CHLEBA

W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Chleba pod hasłem "Od ziarenka do bochenka, czyli jak powstaje chleb?". Z tej okazji Sówki wspólnie z p. Iwoną aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Dzieci wyrabiały ciasto, a następnie obserwowały wypiek chleba. Ostatnim etapem była degustacja świeżego i pachnącego pieczywa. Dzieci były ogromnie dumne z powstałych wypieków.

Motylki podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy produkcji chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Na koniec przedszkolaki chętnie zajadały się świeżym pieczywem, zarówno jasnym jak i ciemnym.

Bardzo oczekiwanym gościem przez wszystkich przedszkolaków był pan piekarz, który przybył do przedszkola na zaproszenie p. Bożeny. Mówił w bardzo ciekawy sposób o wypiekaniu chleba i bułeczek, a także z jakich składników one powstają. Pokazał swój strój roboczy oraz zaprezentował akcesoria kuchenne, którymi posługuje się na co dzień.