DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Wtorek, 6 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Były wróżki, królewny, królewicze, rycerze, bajkowe zwierzęta i wiele innych wspaniałych postaci. Dzieci prezentowały bajkowe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów, a także oddzielały ziarenka. Całość dopełniał taniec i śpiew z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Było bajecznie i jak to w bajkach bywa, nie obyło się bez magii. Korzystając z tajnych receptur, udało się wyczarować magiczny i wybuchowy eliksir. Dzieci bawiły się doskonale w radosnej atmosferze. Księżniczka Milenka (z grupy V) obchodziła w tym dniu swoje bajkowe urodziny.

W budynku przedszkola dodatkową atrakcją dla dzieci była wizyta wyjątkowych postaci - Myszki Minnie oraz Miki.  Dzieci wspólnie z przybyłymi gośćmi świetnie się bawiły. Myszki dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń, a ich uśmiechnięte buzie są tego najlepszym dowodem.