Spotkanie przy wielkanocnym stole

Spotkanie przy wielkanocnym stole

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki przez cały tydzień miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, wykonywały kurczaczki i zajączki, kartki świąteczne, siały także rzeżuchę oraz owies. Poznały też wiersze, piosenki i inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz ludowe zabawy związane z tymi świętami.

W Oddziale II zostały zorganizowane zajęcia otwarte pt. ,,Wielkanoc tuż, tuż", podczas których rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby świąteczne.  

Zwieńczeniem powyższych działań było ,,Uroczyste spotkanie przy wielkanocnym stole”. Przed rozpoczęciem śniadania każdą grupę odwiedziła pani dyrektor, składając ciepłe życzenia. Wszyscy w odświętnych strojach zasiedli do stołów, na których znajdowały się świąteczne przysmaki. Po śniadaniu dzieci zostały obdarowane słodyczami od bliskiego przedszkolakom ‘’wielkanocnego zajączka” co sprawiło im wiele radości 😉