SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

W związku z realizacją tematyki zdrowotnej, przedszkolaków w budynku szkoły odwiedziła pielęgniarka - pani Małgorzata Wąż, mama Marcinka z gr. V.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Małgosia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Opowiadając o swoich obowiązkach demonstrowała różne akcesoria, takie jak: stetoskop, różne rodzaje strzykawek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski, maseczka do twarzy, termometr i wiele innych. Przedszkolaki z jej pomocą opatrywały chore lalki i misie, co było utrwaleniem zdobytej wiedzy.

Wszystkie dzieci otrzymały od gościa niespodzianki: naklejki – DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.