Wycieczka do Domu Malarek w Zalipiu

Wycieczka do Domu Malarek w Zalipiu

Zalipie to wyjątkowa i najbardziej malownicza wieś w Polsce. W celu bliższego poznania tego miejsca, 14 marca wszystkie oddziały z naszego przedszkola wyjechały na wspólną wycieczkę do Domu Malarek w Zalipiu. Po drodze podziwialiśmy barwne motywy kwiatowe malowane na elewacjach domów, stodół a nawet na studniach.

W Domu Malarek przedszkolaki wzięły udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Pod czujnym okiem artystek ludowych dzieci malowały wzory kwiatowe na kartkach, inspirując się pięknymi zalipiańskimi malowidłami. Następnie cierpliwie ozdabiały farbami drewniane pisanki i wykonywały wielkanocne palmy. Prace były niepowtarzalne. Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać swoje dzieła - obecnie zdobią nasze przedszkole.

Wizyta w Zalipiu dostarczyła nam wielu wrażeń, wzbogaciła wiedzę i rozwinęła nasze umiejętności plastyczne i manualne.