Mamo, Tato, wolę wodę!

Mamo, Tato, wolę wodę!

Nasze przedszkole po raz kolejny uczestniczy w programie „Mamo, tato, wolę wodę”. Jest to już 10 edycja, która stawia nowe proekologiczne wyzwania. Program ten prowadzony jest od 2009 roku przez Żywiec Zdrój przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

W ramach programu przedszkolaki wzięły udział w wielu ciekawych przygodach, w towarzystwie Wodnych Superbohaterów: Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem dzielą się swoją wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka.

Dzieci wraz z nowo poznanymi postaciami m.in. obejrzały film edukacyjny pt. "Skąd się bierze woda", zapoznały się z "Piramidą zdrowego nawodnienia", wykonywały prace plastyczne,  uczestniczyły w konkurencjach sportowych, robiły eksperymenty "Co pływa, co tonie" oraz obchodziły Święto Wody i Zdrojka.